SĀKUMS | KONTAKTI | LAPAS KARTE
Koncerts Spāres baznīcā
15. jūnijā koncerts Spāres baznīcā
"Baznīcu nakts" aktivitātes Spāres draudzē
Ērģeļmūzikas un dzejas pēcpusdiena Piltenē
Lekcija "Kā atšķirt kristīgu lūgšanu no okultas vārdošanas"
Kolkas luterāņu dievnamam jauns grīdas celiņš
Jaunumi
Aicinām pieteikties: JAUNUMIEM, informācijas saņemšanai Jūsu e-pastā, par notikumiem draudzēs...!
Par mumsJAUNUMIDraudzesSvētdarbībasBibliotēkaSvētrunasMediji 
Informācija
|
Iecirkņa karte
|
LELB satversme
|
LELB misija
|
Ziedojumiem

Piltenes iecirknī ir 16 draudzes: Ģipkas, Dundagas, Kolkas, Landzes, Mazirbes, Miķeļtorņa, Piltenes, Popes, Puzes, Rindas, Spāres, Ugāles, Usmas, Užavas, Ventspils un Zlēkas draudzes.
Iecirknī kalpo 9 mācītāji un viena kapelāne: Elmārs Dērzāvis, Jānis Gaisiņš, Kārlis Irbe, Jānis Kalniņš, Armands Klāvs, Ainārs Kostanda, Aivars Nikolajevs, Valters Ozoliņš, Railvija Rozīte un kapelāne Daina Ramane.
Iecirkņa prāvests ir Kārlis Irbe

Piltenes iecirknis daļēji ir saglabājis Kurzemes bīskapijas (1234-1583) administratīvo teritoriju, kas reiz aizņēma tagadējo Ventspils, Talsu un Kuldīgas rajona teritoriju. Piltenes mazpilsētā bija Kurzemes bīskapa pils.
Kopš 1523. gada Kurzemes bīskapijā sāka izplatīties luterisms. Pēdējais Kurzemes bīskapijas bīskaps Magnus, kurš dzīvoja Piltenē, bija luterticīgs.
Šobrīd iecirknis nes Piltenes vārdu un iekļauj Ventspili, Ventspils novadu, Dundagas novadu un arī Ģipkas draudzi, kas ir Rojas novadā. Iecirknī ir 16 draudzes kopskaitā ar aptuveni 2000 draudzes cilvēkiem.
Lielākā draudze, atbilstoši iedzīvotāju skaitam, ir Ventspilī. Jaunākā draudze ir Usmā. Tā ir kā misijas draudze, dibināta 1993.gadā un kopš 1997. gada uzsākusi sava dievnama celtniecību, kurš 2007. gadā tika iesvētīts.
Piltenes iecirknī ir vairāki dievnami ar īpašu kultūrvēsturisku nozīmi. Eiropas mēroga kultūras „pērles” ir Zlēkās, Landzē, Ugālē, kā arī citviet iecirknī.
Katru gadu iecirknī notiek jauniešu vasaras nometnes un Svētdienas skolas nometnes. Kā arī Piltenes iecirknī ir LELB Rekolekciju centrs Mazirbē.
Piltenes prāvesta iecirknis atrodas skaistā Latvijas reģionā. Draudžu dievkalpojumi notiek brīnišķīgos dievnamos, bet Piltenes iecirkņa lielākā vērtība ir cilvēki, kuri paši seko Kristum un palīdz Kristus Baznīcā ienākt tiem, kas dzīvo līdzās.

Dienišķā maize

Pasargi, Dievs, ka mēs pamestu Kungu un kalpotu citiem dieviem!

(Joz 24:16)

Iesakņojieties /Kristū Jēzū/, topiet kā nams, kas uz Viņa būvēts, esiet ticībā stipri, kā esat mācīti, pāri plūzdami pateicībā.

(Kol 2:7)

Soģ 9:22–25, 50–57; Apd 4:32–5:11; Jņ 2:13–25


Kalendārs

Pieteikties jaunumiem

Vārds:
E-pasts:
  Pieteikties
© 2014»