SĀKUMS | KONTAKTI | LAPAS KARTE
AVE MARIS STELLA
š.g. 16. februārī Piltenes ev.lut. draudzes padomes vēlēšanas!
12. oktobrī Jauniešu koris "Balsis" Piltenes ev. lut. baznīcā
Mūžības svētdienas dievkalpojums Spāres baznīcā
Latvijas simtgadei veltīts dievkalpojums Spāres baznīcā
Spāres evaņģēliski luteriskajai baznīcai 360
Jaunumi
Aicinām pieteikties: JAUNUMIEM, informācijas saņemšanai Jūsu e-pastā, par notikumiem draudzēs...!
Par mumsJAUNUMIDraudzesSvētdarbībasBibliotēkaSvētrunasMediji 
Rindas evaņģēliski luteriskā draudze

Baroka mūzikas koncerts

   2012. gada 16. septembrī plkst. 12.30 Rindas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Baroka mūzikas koncerts, kurā muzicēs trīs jauni mākslinieki: saksofoniste Daiga Solovjova, dziedātājs Rihards Millers un ērģelniece Maija Solovjova.
   Mūziķus vieno Ventspils Mūzikas vidusskola: D. Solovjova un R. Millers ir šīs skolas 2009. gada absolventi, šobrīd J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 4. kursa studenti, un viņi paralēli studijām māca audzēkņus savā specialitātē Latvijas mūzikas vidusskolās: Daiga – Jūrmalā, Rihards – Ventspilī. M. Solovjova jau vairākus gadus ir mūzikas teorētisko priekšmetu skolotāja un koncertmeistare Ventspils Mūzikas vidusskolā.
   Jauno mūziķu radošās darbības pūrā ir ne tikai koncerti solo un dažādu ansambļu sastāvos, bet arī panākumi konkursos. R. Millers 2005. gadā ieguva 2. vietu un 2009. gadā 1. vietu Alfrēda Kalniņa jauno vokālistu konkursā, 2007. gadā – 2.vietu Alīdas Vānes jauno vokālistu konkursā, 2008. gadā Latvijas Mūzikas vidusskolu izglītības programmas Vokālā mūzika audzēkņu valsts konkursā ieguva 1. vietu. D. Solovjova 2007. gadā ieguva 3. vietu un 2009. gadā – 2. vietu konkursā Saxophonia, 2007. gadā – arī 3. vietu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņu valsts konkursā un 2. vietu Ventspils Mūzikas vidusskolas komandas sastāvā Mūzikas teorijas nodaļas audzēkņu valsts konkursā.
   Koncertā skanēs ievērojamu baroka komponistu J. S. Baha, G. F. Hendeļa, J. Pahelbela un citu autoru mūzika. Skaņdarbs, kas ir koncerta ierosmes pamatā, – izsmalcinātā un filosofiskā J. S. Baha Sonāte sol minorā BWV 1030b. Tā komponēta obojai un klavesīnam, bet koncertā skanēs D. Solovjovas un M. Solovjovas pārlikumā saksofonam un ērģelēm. Dzirdēsim arī ārijas no G. F. Hendeļa oratorijām, J. Pahelbela un J. P. Svēlinka ērģeļdarbus.
   Ventspils Mūzikas vidusskolā 2012./ 2013. mācību gads ritēs 85. jubilejas zīmē. Plašāka koncertu sērija plānota, sākot ar janvāri, bet skolas audzēkņi un pedagogi uzstāsies arī vairākos jubilejas ieskaņas koncertos gada garumā, īpašu uzmanību veltot klausītājiem visā Kurzemē.

‍                                                                                                                     Maija Solovjova


« atgriezties

Dienišķā maize

Nepieminiet bijušo un nedomājiet par pagājušo. Redzi, Es visu darīšu jaunu, jau tagad tas raisās, vai vēl neapjēdzat?
Jes 43:18–19a

Debesu Valstība ir līdzīga sinepju graudiņam, ko kāds cilvēks iesēj savā laukā. Mt 13:31b

Am 5:1–17 Jūd 1–16 Mt 22:1–14

Kalendārs

Pieteikties jaunumiem

Vārds:
E-pasts:
  Pieteikties
© 2014»