SĀKUMS | KONTAKTI | LAPAS KARTE
AVE MARIS STELLA
š.g. 16. februārī Piltenes ev.lut. draudzes padomes vēlēšanas!
12. oktobrī Jauniešu koris "Balsis" Piltenes ev. lut. baznīcā
Mūžības svētdienas dievkalpojums Spāres baznīcā
Latvijas simtgadei veltīts dievkalpojums Spāres baznīcā
Spāres evaņģēliski luteriskajai baznīcai 360
Jaunumi
Aicinām pieteikties: JAUNUMIEM, informācijas saņemšanai Jūsu e-pastā, par notikumiem draudzēs...!
Par mumsJAUNUMIDraudzesSvētdarbībasBibliotēkaSvētrunasMediji 
Rindas evaņģēliski luteriskā draudze

Gandrīz viena draudze [FOTO]

   [FOTO]    

‍   Kopš deviņdesmitajiem gadiem, kad mūsu draudzē sāka kalpot Valters Ozoliņš, esam izjutuši Ventspils draudzes plecu. Vispirms tas bija atbalsts garīgajā kalpošanā. Ienācām draudzē daudz jaunu locekļu vienlaicīgi. Ilggadējie kalpotāji Birziņi -jau cienījamā vecumā, atdeva savas pilnvaras iesācējiem. Nevienam kristietim nav  noslēpums, ko nozīmē sākt kalpot draudzē bez iepriekšējas garīgas pieredzes. No likstām un ķibelēm nevarējām atkauties... Kalpošana bija drīzāk kā slogs, labprātīgi negribējām uzņemties pienākumus, domājām tādās kategorijās: kāpēc tieši es, kāpēc man? Kāpēc citi dara mazāk? Vai man vairāk par citiem to baznīcu vajag? Kāpēc nevaru tā vienkārši būt ierindas kristietis -aizbraukt un baudīt dievkalpojumu? Galīgi nekristīgas domas, vai ne? Bet vai tomēr nav pazīstamas? Nonācām līdz konfliktiem kalpotāju starpā...
     Valters pie mums atveda Ventspils baznīcas kalpotāju grupu. Vēl tagad atceramies to garo sarunu Rindas baznīcas sakristejā pie kamīna uguns. Tur bija grēksūdze un lūgšanas, un aizlūgšanas, un dalīšanās garīgajā pieredzē. Atceros, kādas kalpotājas teikto: mēs jūsos atpazīstam sevi pirms dažiem gadiem- mums bija tieši tādas pašas problēmas...
     Tagad varam to atcerēties ar smaidu. Daudz kas ir mainījies. Dievs mūs ir izmainījis. Esam izjutuši, ko nozīmē „kalpot ar prieku”. Visu darām komandā, katram sava darba daļa. Un regulāri aizlūgumi! Reizi nedēļā mums ir lūgšanu vakars. Kad atkāpjamies no tā, jūtam uzreiz-atkal kā pa celmiem!
     Ventspils luterāņu draudze mūs atbalsta arī praktiski: koristi un ērģelniece kalpo arī mūsu dievkalpojumos. Esam tā saraduši, ka patiešām sajūtamies kā viena draudze. Mums ir vairākas kopīgas aktivitātes. Jau otro gadu rīkojām kopīgu rekolekciju dienu Ances pamatskolā, kur miers un klusums palīdz nodoties domām un lūgšanām.
     Šovasar būs jau ceturtā kopīgā kristīgo ģimeņu nometne Rindas Mācītājmājā. Laipni gaidīti arī ciemiņi no citām draudzēm! Tikai vēlams iepriekš pieteikties. Trīs dienas dzīvojam teltīs, kopīgas maltītes pagraba telpās, dažādas garīgas un fiziskas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem, svētbrīži un slavēšanas vakari baznīcā. Un kur vēl skaistā daba! Dzidrais ūdens Rindā!
     Gribas visām draudzēm sirsnīgi novēlēt to, ko mācītājs mums vēl katra dievkalpojuma noslēgumā: kalpojiet Tam Kungam ar prieku!

                                   Rindas draudzes vārdā Selga Puriņa
 


« atgriezties

Dienišķā maize

Kalendārs

Pieteikties jaunumiem

Vārds:
E-pasts:
  Pieteikties
© 2014»