SĀKUMS | KONTAKTI | LAPAS KARTE
AVE MARIS STELLA
š.g. 16. februārī Piltenes ev.lut. draudzes padomes vēlēšanas!
12. oktobrī Jauniešu koris "Balsis" Piltenes ev. lut. baznīcā
Mūžības svētdienas dievkalpojums Spāres baznīcā
Latvijas simtgadei veltīts dievkalpojums Spāres baznīcā
Spāres evaņģēliski luteriskajai baznīcai 360
Jaunumi
Aicinām pieteikties: JAUNUMIEM, informācijas saņemšanai Jūsu e-pastā, par notikumiem draudzēs...!
Par mumsJAUNUMIDraudzesSvētdarbībasBibliotēkaSvētrunasMediji 
Ventspils evaņģēliski luteriskā draudze

Arhibīskapa Teodora Grīnberga vēsturiskais portrets [FOTO]

Ventspils muzejs papildina ekspozīciju [FOTO]

   2013.gada 26.maijā plkst.14 Ventspils muzejs papildina savu ekspozīciju ar arhibīskapa Teodora Grīnberga vēsturiskā portreta (1935) kopijas atklāšanu pils Kapelā.
  Teodors Grīnbergs (1870-1962) Ventspilī bija ārkārtīgi iecienīta un zināmā mērā pat leģendāra personība. Daudzajās atmiņās un laikabiedru liecībās viņš raksturots kā dziļi humāns, ar plašu redzesloku apveltīts sabiedrisks un kultūras darbinieks, bez konfesionālas ierobežotības. Pateicoties vēlākajam Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapam (1932-1944) Ventspilī tika dibinātas daudzas kultūras un izglītības jomā nozīmīgas iestādes un biedrības. T.Grīnbergs ir saistīts ne tikai ar luterisko baznīcu, bet arī ar Ventspils pareizticīgo Sv.Nikolaja dievnamu, jo I Pasaules kara laikā paglābj daļu no dievnama iekārtas no pilnīgas izpostīšanas, turklāt, iekārta tikusi slēpta pils Kapelā.
  Svētdien, 26.maijā Trīsvienības svētkos plkst.14:00 Livonijas ordeņa pils Kapelā notiks arhibīskapa Teodora Grīnberga vēsturiskā portreta (1935) kopijas svinīga atklāšana līdzās N.Pauflera portretam, tādejādi akcentējot abu personību nozīmīgumu Ventspils luteriskās draudzes pastāvēšanā. Atklāšanā piedalīsies mācītājs Valters Ozoliņš un ev.lut. Nikolaja baznīcas draudzes koris.
  Nozīmīgo ekspozīcijas papildinājumu darinājuši stājglezniecības restauratore Zane Stikāne, tēlnieki Aivars Mežkazs un Gunārs Grīnfelds un stājglezniecības restauratore Inese Mežkaze.    Gleznas oriģinālu 1935.gadā gleznojis J.Tillberga Figurālās glezniecības meistardarbnīcas beidzējs Alfons Mihailovskis (1899 - 1966), par kuru mākslas zinātnieks Jānis Siliņš izteicies (1988) sekojoši: „A.Mihailovskis jāpiemin kā solīdi veidotu reālistisku portretu gleznotājs. Labi izveidotās galvās, rokās, pozitūrā un figūras siluetā ir raksturojuma dzīvums un gaume. Smalkjūtīgā uztverē viņš prata gleznas izgriezumā pavērt ko īpatu portretējamās personas dzīvē.”
‍   Teodoram Grīnbergam- skolotājam un teologam tiks veltīta arī lekcija Vēstures otrdienu ciklā 28.maijā plkst.17:30, kur Vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga plašāk iepazīstinās ar T.Grīnbergu, gan izmantojot paša mācītāja publicētās, gan laikabiedru atmiņas.


Ventspils muzejs‍‍‍‍‍‍‍
‍E-pasts: muzejs@ventspils.gov.lv
‍Tālrunis: 63622031
‍Fakss: 63622031
‍www: www.ventspilsmuzejs.lv

 

« atgriezties

Dienišķā maize

Neatstās Kungs Savu tautu un Savu mantojumu nepametīs.
Ps 94:14

Bet mēs piederam Debesīm, no kurienes mēs ar pacietību gaidām glābēju Kungu Jēzu Kristu.
Flp 3:20

1Ķēn 18:1–19 Flp 2:12–30 Mt 2:13–23

Kalendārs

Pieteikties jaunumiem

Vārds:
E-pasts:
  Pieteikties
© 2014»