SĀKUMS | KONTAKTI | LAPAS KARTE
AVE MARIS STELLA
š.g. 16. februārī Piltenes ev.lut. draudzes padomes vēlēšanas!
12. oktobrī Jauniešu koris "Balsis" Piltenes ev. lut. baznīcā
Mūžības svētdienas dievkalpojums Spāres baznīcā
Latvijas simtgadei veltīts dievkalpojums Spāres baznīcā
Spāres evaņģēliski luteriskajai baznīcai 360
Jaunumi
Aicinām pieteikties: JAUNUMIEM, informācijas saņemšanai Jūsu e-pastā, par notikumiem draudzēs...!
Par mumsJAUNUMIDraudzesSvētdarbībasBibliotēkaSvētrunasMediji 
Ventspils evaņģēliski luteriskā draudze

Zvaigzne austrumos

Kad augustā Islama valsts karotāji Ninives līdzenumā ieņēma Mosulu, Irākas otro lielāko pilsētu, tad pilsētā sākās etniskā tīrīšana. Masu kapos sagūla nošautie, tirgus laukumā bija redzami krustā piesistie, bet uz mietiem bija redzamas bērnu sprogainās galviņas. Nacistiskajā Vācijā pirms holokausta iezīmēja ebrejus, bet Mosulā kristiešu nami tika apzīmēti ar zīmi “N”- nācarieši. Kas netika nogalināti pirmajās dienās, tie šausmās bēga prom no pilsētas- kur nu kurais. Daudzi no viņiem aizbēga uz Jordāniju, kas ir viena no kaimiņvalstīm.

Varētu jau domāt, ka viņi ir tālu un mēs, Latvijā, neko nevaram viņu labā darīt. Individuāli palīdzēt ir gandrīz neiespējami, bet kopā sadarbojoties, mēs varam izdarīt pietiekami daudz. Esmu sazinājies ar Marka draudzi Jordānijas galvaspilsētā Ammānā, kas jau vairākus gadus kalpo bēgļiem- gan kristiešiem, gan musulmaņiem. Pēdējā gada laikā viņi ir kalpojuši vairāk nekā 3000 ģimenēm. Viņi izjūt lielu vajadzību pēc dāvanām bērniem, ko pasniegt pirmajā kontakta reizē ar ģimeni. Tā palīdz veidot kontaktu, lai vēlāk varētu sludināt evaņģēliju.

KO DARĪT?

1.       Ņemiet kurpju kasti (vai citu līdzīga izmēra kasti) un uzrakstiet kāda dzimuma, kāda vecuma bērnam vai pusaudzim dāvanu komplektēsiet. Ieteicamās vecuma kategorijas 2-4, 5-9 vai 10-14 gadi.

2.       Piepildiet kasti tikai ar jaunām mantām pēc savas izvēles, bet var ieteikt mīksto rotaļlietu, dzīvnieciņu (nevajag likt cūkas, suņus), kaut ko tādu, ko bērns ar prieku pieņems kā savu draugu (nevajag likt lelles, tankus, zobenus, ieročus). Lecamaukla, jojo, mašīnīte, bumbiņa vai puzles- arī var būt noderīgas rotaļām. Zīmuļi, krītiņi, krāsojamās grāmatas vai kas cits radošai izpausmei. Padomā par siltām zeķēm, cepurīti vai cimdiņiem, zobbirsti, zobpastu, ziepēm. Kādas ledenes vai košļājamas gumijas būs labs kārums. Pusaudži novērtēs T-kreklu, rokas sprādzi vai kādu citu greznošanās priekšmetu.

3.       Ieteicams nelikt kastē ēdienu, šķidrumu saturošus un viegli plīstošus priekšmetus.

4.       Kastē ielieciet A4 lapu, kurā norādīts sūtītāja vārds, uzvārds, pilsēta, mob. Nr. un e-pasta adrese, lai varam ar Jums kontaktēties un vēlāk elektroniski aizsūtīt bildes (personas dati netiks sūtīti uz ārzemēm). Kasti ieteicams pārsiet ar auklu vai viegli aizlīmēt 2 punktos ar līmlenti.

5.       Ziedo EUR 5,- (pieci) no katras kastes LBDS kontā ar norādi akcijai “Zvaigzne Austrumos” ceļam un ar to saistītajiem izdevumiem. Maksājuma uzdevuma kopiju vai internetbankas izdruku ielieciet kastē. Ventspils ev. luterāņu draudzē notiks kolektīva šo dāvanu nodošana draudzes kancelejā (līdz 07.12.2014), nauda 5,-EUR jānodod uz vietas kancelejā. Pēc tam šīs dāvanas tiks nodotas akcijas organizētājiem.

6.       Papildus kurpju kastītēm var ziedot arī segas, palagus, siltas zeķes pieaugušajiem, labus, tīrus un nenovalkātus apģērbus, kas tiks iesaiņoti centralizēti.

KURŠ VAR PIEDALĪTIES?

Piedalīties var jebkurš. Bērni, jaunieši, studenti, ģimenes, sirmgalvji, skolas biedri, darba biedri, kaimiņi, koris, māsu pulciņš, svētdienskola, padome. Viens cilvēks var sagatavot vairākas dāvanas, taču var arī vienu dāvanu gatavot vairāki cilvēki, atbilstoši savām iespējām.

KAD UN KUR NOGĀDĀT?

Ventspils ev. luterāņu draudzē notiks kolektīva šo dāvanu savākšana draudzes kancelejā (līdz 07.12.2014)
Pagarināts nodošanas termiņš līdz 10.12.2014.

Var nodot Ventspilī kafejnīcā “Betānija” līdz 11.12.2014 (nododam dāvanas laicīgi, jo vēl tās jāved uz Rīgu)!

Individuāli cilvēki savas kastītes var nogādāt uz AMNIS grāmatu veikaliem- Rīgā vai Liepājā. Taču draudzēm ieteicams organizēti sagatavotās dāvanas nogādāt Rīgā, Savienības namā, Lāčplēša ielā 37 vai personīgi Pēterim Eisānam no 8. līdz 15. decembrim. Viena reģiona draudzes varētu sadarboties transporta jomā. Sīkāka informācija par akciju, zvanot pa tālr. 29456916 vai http://www.zvaigzneaustrumos.lv/

Pēteris Eisāns, akcijas “Zvaigzne austrumos” vadītājs.
PALDIES visiem, kuri atsaucās aicinājumam. 
« atgriezties

Dienišķā maize

Pulku Kungs ir ar mums, patvērums mums Jēkaba Dievs. Ps 46:8

Jēzus, izkāpis krastā, ieraudzīja lielo ļaužu pūli un sirdī iežēlojās par tiem, jo tie bija kā avis, kam nav gana.
Mk 6:34

4Moz 32:1–6, 16–27
Rm 8:26–30
Mt 23:1–12

Kalendārs

Pieteikties jaunumiem

Vārds:
E-pasts:
  Pieteikties
© 2014»