Kas ir iesvēte?
Kādi ir iesvētes nosacījumi?
Kas ir iesvētes mācības?
Pieteikšanās uz iesvētes mācībām
Biežāk uzdotie jautājumi:
Pieteikšanās notiek pie draudzes mācītājiem pieņemšanas laikos draudzes kancelejā.
Ar kristību nepietiek. Kristības turpinājums ir iesvēte, kad cilvēks izdara apzinātu savu izvēli ticībā Dievam.
Iesvētīts draudzes loceklis var saņemt Sv. Vakarēdienu, kļūt par krustvecāku, ņemt dalību draudzes dzīvē, tapt laulāts.
Ir ļoti būtiska atšķirība starp iesvēti, kristībām baznīcā un bērnības svētkiem. Iesvētei baznīcā tas gan nav šķērslis, tomēr mācītāja pienākums ir izskaidrot šo atšķirību, norādot, ka bērnības svētki pēc būtības ir laicīgi svētki un tam ar baznīcu nav ne kā kopēja. Bērnības svētki neaizstāj kristību vai iesvēti.
Šo jautājumu vislabāk ir pārrunāt iesvētes mācībās. Ir jāizvēlas svētku drēbes, lai katrs pats tajās justos labi.
Iesvētes mācību mērķis ir apgūt kristietības pamatprincipus un mācību - ticības apliecības, baušļus, lūgšanu un mācību par sakramentiem. Tā ir iespēja noskaidrot dažādus garīgus jautājumus, atbildēt uz dzīves jēgas meklējumiem, izprast baznīcas, dievkalpojuma un draudzes nozīmi.
Pazvaniet uz draudzes kanceleju un uzziniet.
Jā. Iesvētes mācības iespējams apgūt pēc individuāla plāna, izlasot mācītāja norādītās grāmatas un pārrunājot mācību tēmas.
Jā, protams. Šajā gadījumā pirms iesvētībām notiks kandidāta kristības.
Nē. Arī apmeklējot iesvētes mācības individuāli mācītājam vai draudzei nekas nav jāmaksā.
Draudze maksas pakalpojumus nesniedz. Vienlaicīgi mēs skaidrojam, ka draudze pastāv tikai no draudzes locekļu ziedojumiem, ikgadējā draudzes nodokļa ziedojuma un ieņēmumiem, kas veidojas no draudzes īpašumu apsaimniekošanas. Jūs esiet aicināti painteresēties, vai draudzē nav kādi īpaši atbalstāmi projekti, vai arī paši izvēlēsieties, kādus mērķa ziedojumus labprāt atbalstītu.
Uz iesvētes dievkalpojumu baznīca tiek īpaši sagatavota. Mums ir tradīcija, ka iesvētāmie piedalās pie baznīcas tīrīšanas darbiem un palīdz to izpušķot. Pēc dievkalpojuma iesvētāmie parūpējas par nelielu svētku cienastu un noskaņu, kas domāts pašiem iesvētāmajiem.
Kā pilntiesīgi draudzes locekļi jūs esiet
aicināti ņemt dalību draudzes dzīvē un dievkalpojumos. Iesvētības ir jauns
dzīves sākums kopā ar Dievu, līdzcilvēkiem un baznīcu.
Bet jūs esat izredzēta cilts, ķēnišķīgi priesteri, svēta tauta, Dieva īpašums, lai jūs paustu Tā varenos darbus, kas jūs ir aicinājis no tumsas Savā brīnišķīgajā gaismā..
/1. Pēt. 2:9/
|