SĀKUMS | KONTAKTI | LAPAS KARTE
AVE MARIS STELLA
š.g. 16. februārī Piltenes ev.lut. draudzes padomes vēlēšanas!
12. oktobrī Jauniešu koris "Balsis" Piltenes ev. lut. baznīcā
Mūžības svētdienas dievkalpojums Spāres baznīcā
Latvijas simtgadei veltīts dievkalpojums Spāres baznīcā
Spāres evaņģēliski luteriskajai baznīcai 360
Jaunumi
Aicinām pieteikties: JAUNUMIEM, informācijas saņemšanai Jūsu e-pastā, par notikumiem draudzēs...!
Par mumsJAUNUMIDraudzesSvētdarbībasBibliotēkaSvētrunasMediji 
Bībele
|Katehisms|
Augsburgas ticības apliecības
|Katrai dienai - Luters

                                                                  IEVADVĀRDI   

   1483. gada 10. novembris ir izcilā evaņģēliskā re­formātora Mārtiņa Lutera dzimšanas diena. Šogad mēs atzīmējam viņa dzimšanas dienas 520. gadskār­tu. Par godu šim notikumam tiek publicēta grāmata – Mārtiņa Lutera Svēto Rakstu apceres katrai dienai.
   Liela pateicība izsakāma grāmatas Christlicher Wegweiser fur jeden Tag sastādītājam Helmutam Korintam par tik mērķtiecīgi un saturīgi no daudza­jiem M. Lutera darbiem izmeklētajiem lasījumiem katrai dienai visa gada garumā. Lasījumi gramatā sakartoti kopā ar Svēto Rakstu citējumu un tam seko­jošu Lutera skaidrojumu. Šis darbs ir atzinīgi novēr­tēts un piedzīvojis daudzus atkārtotus izdevumus vācu valodā.
   "Šajā vīrā ir atspīdējis viss diženais Dieva vārda spēks, kas ir pārāks par zobeniem un šķēpiem, par važām un lāstiem," – tā par Mārtiņu Luteru sacījis kāds 17. gs. luterāņu teologs. Šie vārdi izsaka Lutera patieso spēku. Tas nebija viņa paša spēks, bet Dieva vārda spēks, kura uzticīgs sludinātājs viņš bija.
   Luters bija teicams Svēto Rakstu skaidrotājs, par to mēs varam pārliecināties arī šajā grāmatā. Dienu pēc dienas, gadu pēc gada viņš sludināja Dieva vārdu draudzē un mācīja saviem studentiem. Viņam piemita parsteidzoši dziļa Bībeles tekstu izpratne un brīnišķīga spēja tos izskaidrot cilvēkiem. Abpusējo cilvēka dzīves realitāti – cilvēka grēka dziļumu un Dieva žēlastības lielumu – Luters atklāj ar neparastu vienkāršību, skaidrību un meistarību. Viņa sludinā­šana joprojām ir aktuāla un nes svētību arī mūsdienu cilvēkam.
   Ikviens no šiem lasījumiem ir skaidrs Dieva vārda izklāsts un kalpo kā dzīvības maize un svētība ikvie­nam kristietim, kas pa šīs pasaules šauro un grūto ceļu dodas uz apsolīto zemi. Ceram, ka šī grāmata būs arī kā ierosme turpmākām Lutera rakstu studijām, kuri aizvien vairāk kļūst pieejami latviešu lasītājam.

Izdevēji
 

Dienišķā maize

Slavēts Dievs, kas sūtījis savu sūtni un pasargājis savus kalpus, kas viņam uzticējās. Dan 3:28

Jēzus bija tuksnesī četrdesmit dienas, un sātans viņu kārdināja; viņš bija kopā ar
zvēriem, un eņģeļi viņam kalpoja.
Mk 1:13

2Moz 32:1–20
Kol 3:18–4:18
Mt 5:1–10

Kalendārs

Pieteikties jaunumiem

Vārds:
E-pasts:
  Pieteikties
© 2014»