SĀKUMS | KONTAKTI | LAPAS KARTE
AVE MARIS STELLA
š.g. 16. februārī Piltenes ev.lut. draudzes padomes vēlēšanas!
12. oktobrī Jauniešu koris "Balsis" Piltenes ev. lut. baznīcā
Mūžības svētdienas dievkalpojums Spāres baznīcā
Latvijas simtgadei veltīts dievkalpojums Spāres baznīcā
Spāres evaņģēliski luteriskajai baznīcai 360
Jaunumi
Aicinām pieteikties: JAUNUMIEM, informācijas saņemšanai Jūsu e-pastā, par notikumiem draudzēs...!
Par mumsJAUNUMIDraudzesSvētdarbībasBibliotēkaSvētrunasMediji 
LARSS LEVI LESTADIUSS
|
Piltenes iecirkņa mācītāji

LELB Piltenes prāvesta iecirkņa
mācītāju sprediķi
 

                                              Muitnieks un farizejs 

   Dievs savā vārdā mums ik pa brīdim atgādina, ka Viņa svētuma priekšā var pastāvēt un Viņa svēto dusmu bardzību var izturēt tikai pilnīgi un taisni cilvēki, kas ir nevainojami savā rīcībā un motīvos.
   Vai atkal tādi, kurus Dievs pēc savas labās gribas uzlūko par taisniem, tiem pieskaitīdams taisnību, kas piemīt Viņa svētajam un pilnīgajam Dēlam Jēzum Kristum...

                                                             Lūgšana

   Ir cilvēki, jo īpaši tagadējā grūtā laikā, kuri saka:” Es gribu lūgt, bet nezinu kā, es neprotu. Es gribu ticēt, bet nezinu kā, es neprotu.” Šeit ir vajadzīgs kristietis, kurš šādā vajadzībā spēj palīdzēt. Ir brīnišķīgi, ka atrodas daudzi kristieši, kuri no visas sirds palīdz, dod vērtīgus padomus un piemērus. Bet tas tik reti palīdz. Kāpēc? 

                                                  Lieldienu laiks 

   Pasaule, kurā nav Jēzus liekas tumša un biedējoša, tajā jāpaliek aci pret aci ar seno ienaidnieku - velnu, kā arī grēku un ciešanām, bez cerības uz palīdzību. Kas tad apsauks vētru, kas aizdzīs velnu? Ir vārdos neizteikta sajūta, ka Jēzus šajā brīdī no viņiem atvadās.      
 

                                                  Svētlaimīgiem...!

   Cilvēkam ir ne vien tiesības uz lai­mi, viņam ir pienākums būt laimīgam. Dzīves jēga dus laimē! Un vai tā nav varena laime, kad cilvēks par sevi var liecināt līdzīgi Pestītājam: „Tas Tēvs mani mīl!” Un vai var būt lielāka nelaime par to, kad cilvēks sajūtas bez cerības un bez Dieva pasaulē lieks, nekam nevaja­dzīgs, bez nākotnes?

                                       Vai Kristus patiesi augšāmcēlies?  

   Mūsu dievnami, mūsu dievkalpojumi ir visdārgākā ēka pasaulē, tikai mēs paši reizēm to aizmirstam un varam būt nabagi, kaut mums pieder vislielākais dārgums; uzvara pār nāvi caur Kristus augšāmcelšanos! Nevis, vai Kristus patiesi augšāmcēlies, bet Kristus ir augšāmcēlies! Alleluja!  

                                                           Mēs  

   Palmu svētdienas evaņģēlijs stāsta par masu pasākumu. „Liels ļaužu pūlis”. „Visa pilsēta sakustējās” (Mt.ev.) Gluži kā mums Atmodas laikā. Svētku gaisotne. Prieks. Sajūsma. Dziesmas. Tie, kas vēl nekā nezina par prieka iemeslu, labprāt ļaujas citu priekam. Senās dziesmas kļūst par himnām, kurās izteikt vārdos nepasakāmo. Sajūsma, kas aizdzen bailes. Drosme, kas stiprāka par tankiem. Beidzot visiem viss skaidrs: Dievs ir ar mums! Lai ienaidnieki atkāpjas! Ozianna, slavēts ir tas, kas nāk Kunga vārdā! Sadodam rokas! Klāsim palmu zarus! 

                                  Vai Jēzus tiešām ir vienīgais ceļš uz Debesīm?
  
   Uzdodot šo jautājumu, mēs saņemam dažādas atbildes: "Es principā esmu labs cilvēks, tāpēc nokļūšu debesīs”, „Nu labi, es daru šādas tādas nepareizas lietas, bet es daru vairāk labas, nekā sliktas lietas, tāpēc es nokļūšu debesīs”, „Dievs nesūtīs mani uz elli tikai tāpēc, ka es nedzīvoju pēc Bībeles. Laiki ir mainījušies!”, „Tikai ļoti slikti cilvēki, nokļūs ellē.”  

Dienišķā maize

Kunga Jēzus Kristus žēlastība un Dieva mīlestība un Svētā Gara sadraudzība lai ir ar jums visiem!
2Kor 13:13

Trīsvienības svētki

Jes 6:1–8; Rm 11:33–36; Mt 28:18–20
Ps 29; Jes 6:1–8; Rm 8:12–17; Jņ 3:1–17

Krāsa: balta

Kungs, Tu taču redzi mokas un sūrumu, tu pamani to un ņem savā rokā.
Ps 10:14

Jēzus, viņu ieraudzījis, pieaicināja sev klāt un sacīja: "Sieviete, tu esi atbrīvota no savas slimības." Viņš tai uzlika rokas, un viņa tūdaļ iztaisnojās un sāka godināt Dievu.
Lk 13:12–13

Īj 38:1–11, 42:1–5
Atkl 19:4–6
Jņ 1:29–34

Kalendārs

Pieteikties jaunumiem

Vārds:
E-pasts:
  Pieteikties
© 2014»